O nás

Vítejte na stránkách IRLAF, chovatelské stanice border kolií. Jsme registrováni FCI pod číslem 1194/11. Bydlíme na severu Čech na periferii Ústí nad Labem. Ačkoli vlastníme chovatelskou stanici, chov jako takový pro nás není prioritou. Věnujeme se především sportu a užíváme si spokojený život se psy.

Naši psi jsou plnohodnotní členové rodiny, se kterými trávíme většinu volného času. Naší hlavní psí aktivitou, které se naplno věnujeme, je sportovní kynologie, která umožňuje širší variabilní vyžíti psů danými směry (stopy, poslušnost, obrany).
A jelikož máme psy ovčácké, ani pasení, jenž je jejich původním posláním, nám není cizí. Každý týden věnujeme den tréninku pasení pod taktovou zkušené trenérky.
Několikrát za rok se účastníme výstav, které jsou pro nás takovým spíše fajn výletem.

Naší první borderkou je Betulka - krásná, veselá a učenlivá fenka, jejíž temperament zúročujeme hlavně ve sportovní kynologii.
V srpnu 2013 jsme odchovali náš první vrh, a tím k nám do rodiny přibyl Gabin a Winnie. V roce 2016 přibyl Zizinek a v roce 2017 trikolorka Rotík.

Své psy od začátku krmíme syrovou stravou (BARF), na které výborně prospívají. I štěňátka jsou odchovávána na tomto způsobu výživy, ale před odchodem do svých rodin jsou zvyklá i na granule, vše v závislosti na budoucím majiteli.